Omedu Külaselts MTÜ esitas projektitaotluse Tiheda külaväljakule lõkkeplatsi ehitamine ja lõkkeplatsi ümber pinkide paigaldamine Kohaliku omaalgatuse programmile kevadel 2013, et projektist saadud toetuse abiga hakata edasi arendama Tiheda külaväljakut, mis asub Sõpruse tn 84// Söökla ja Sõpruse tn 86// Tiheda koolimaja järvepoolsel alal. Tiheda külaväljakul puudub hetkel lõkketule tegemise võimalus. Projekti abil saab krundi põhjaossa, Peipsi järve kaldale rajatud lõkkeplats mille ümber paigaldatakse pingid. Tuleohutuse tagamiseks saab lõkkeplats ümbritsetud maakividega, lõkkeplatsi ümber saab paigaldatud ohutusse kaugusesse tuleasemest ringikujuliselt 8 istepinki.
Lõkketule süütamise võimalus on oluline, et erinevatel sündmustel, mis toimuvad Tiheda laululaval oleks võimalik jahedatel suveõhtutel sooja saada, samuti pakub elav tuli esteetilist naudingut nii silmale kui hingele.
Lõkkeplatsi ja pinkide ehitamisel lähtutakse Arhitektuuribüroo Tahukas OÜ poolt koostatud arhitektuurilisest põhiprojektis.
Väljakule on juba paigutatud istepingid pealtvaatajatele ja teostatud betoonitööd, paigaldatud elektrisüsteem st on lõpule viidud Tiheda külaväljaku ja laululava I etapi ja II etapi ehitamine. Tänaseks on koostatud Tiheda külaväljaku detailplaneering. Korrastatud on külaplatsi väljakuala ja kindlustaud maakividega Peipsi järve äärne ala. Suvel 2013 haljastatakse Tiheda külaplats, sest hetkel on ala tuultele liialt avatud, lage ja ilmetu.
Tiheda külaväljak ja laululava saab olema igaaastaselt kasutuses jaanipäeva, ivani päeva ja teiste suursündmuse nagu Kalevipoja kala- ja veefestivali toimumise kohana. Lisaks toimus külaplatsil 2009.aastal Peipsi äärsete maakondade tantsu – ja laulupidu. 2012. aastal toimus Tiheda külaväljakul maakondliku tähtsusega suursündmus, Jõgevamaa memme-taadi tantsu- ja laulupidu. Tiheda külaplatsil peeti suvel 2012 tantsuõhtuid ja laululaval andis oma külalisetenduse Vana Baskini teater. Kõikide nende ürituste toimumiskohaks on Tiheda külaväljak ja laululava ning seda ümbritsev haljasala. Ümbrusega harmoneeruv külaplats on rõõmuks nii kohalikele elanikele kui ka piirkonda külastatavatele turistidele ja külalistele. Ühise eesmärgi saavutamine tugevdab kogukonna liikmete koostöövõimekust. Paraneb elukeskkond maal.
Omedu Külaselts tagab loodud väärtuste heaperemeheliku kasutuse ja nõuetele vastava hoolduse. Külaselts hoolitseb, et rajatud ehitised on terved, turvalised ja hooldatud.